Alarko Carrier 2008 Yılındaki İhracatı ve Ödediği

“Sağladığınız Katkı Takdire Şayandır”

Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, bu vesileyle Alarko Carrier Yönetim Kurulu Başkanı İshak Alaton’a gönderdiği mektupta şunları belirtti; “Şirketinizin Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin Türkiye’nin ihracatçı ilk 1000 firması çalışmasında “Türkiye’nin İftahar Listesi’nde yer almasıyla, atalarımızın ‘Bize değer katan yaptığınız işlerdir’ sözünü bir kez daha kanıtladığınız için öncelikle tebrik ediyorum. Siz bu başarınızla sadece kendinize, şirketinize değil; ülkemize, Türkiye’mize değer katıyorsunuz. İhracatımızın artırılması ve Türkiye‘mizin geliştirilmesinde kuruluşunuzun sağladığı katkı takdire şayandır”.

İTO’dan “Başarılı İhracatçı Ödülü”

İstanbul Ticaret Odası ise 2008 ihracatı nedeniyle Alarko Carrier’a “Başarılı İhracatçı Ödülü” verdi. 2007 yılında listede 567. sırada bulunan Alarko Carrier 2008 yılında %28 artışla gerçekleştirdiği 30 milyon USD ihracatla listede 511. sıraya yükseldi.

Alarko Carrier Yine En Fazla Vergi Ödeyenler Listesinde

Alarko Carrier 2008’de de, geçen yıllarda olduğu gibi “En Fazla Vergi Ödeyen” kurumlar listesinde yer aldı. İstanbul Ticaret Odası Başkanı Dr. Murat Yalçıntaş, Alarko Carrier Yönetim Kurulu Başkanı İshak Alaton’u gönderdiği mektupla kutladı. Dr. Yalçıntaş mektubunda şunları belirtti: “İTO Başkanı olarak 2008 yılında firmanızın ortaya koyduğu vergi performansı sebebiyle sizi kutluyorum. Türkiye’nin tüm vergi gelirlerinin yüzde 44’ünü üreten İstanbullu iş adamlarından biri olarak bu başarınızın devamını diliyorum. Bu başarınızdan dolayı size ekteki başarı ödülünü takdim etmekten büyük onur duyuyorum”.

  ADRES;Tabaklar Mah. Ferittalay Cad. No:4/14 - BOLU
TELEFON; 0 374 212 29 42
FAX; 0 374 212 68 93
E - POSTA; uzman@uzmanelektrik.com.tr